NOUTATI Sezonul 17

View previous topic View next topic Go down

NOUTATI Sezonul 17

Post by Shap on 2016-08-18, 13:05

Sezonul 17 va avea urmatoarele schimbari:

1. In categoria "Statistici" vom schimba "Experienta" si vom introduce "Rating-ul". Rating-ul reprezinta primirea unei note la finalul fiecarui meci. Notele vor fi de la 1 la 10 si vor fi date de catre mine (Shap) si hyo. Va asigur ca nu va exista niciun fel de subiectivitate. La final, notele se vor aduna si se va face o medie iar jucatorul cu media cea mai buna va fi ales drept Most Valuable Player (MVP).  Ramanem la experienta.
  2. Organizarea de Fun Cup-uri. Deoarece vrem sa tinem jucatorii activi si intr-o atmosfera competitionala, am cazut de acord sa organizam Fun Cup-uri la 2 saptamani. (Martial se va ocupa de asta)
  3. Va exista Stream la fiecare etapa, nu va fi decat in cazul in care sunt plecat si nu exista altcineva care poate face stream.
  4. Vom reintroduce Pariurile, insa sub o alta forma, mai complicata, la care inca lucrez.

Lista se poate actualiza pana la inceperea sezonului 17. Daca ai o sugestie esti liber sa o exprimi aici.

Season 17 will have the following changes:

1. At "Statistics" we will change "Experience" and we will add the "Rating". The Rating means that every player will receive a mark after every match. The marks will be given by me (Shap) and hyo and are from 1 to 10. We assure you that every player will receive a deserved mark. At the end of the season, the player with the highest average rating will be the Most Valuable Player (MVP).  We don`t change "Experience".
  2. We will organise one Fun-Cup every two weeks. Because we want to keep our players active we will organise more Fun-Cups. (Martial is doing this)
  3. There will be Stream at every Matchday. I will try to stream every time, it`s hard because i`m the only who can do this.
  4. We will introduce again the Bets but with another form. This will be complicated and i`m still working at this.

This list can be changed until the season 17 starts. If you have a suggestion you can post here.

Last edited by Shap on 2016-08-28, 14:44; edited 3 times in total

Shap
FRH Player

Status : :^)

View user profile

Back to top Go down

Re: NOUTATI Sezonul 17

Post by champion on 2016-08-20, 16:23

Nice changes  cheers
champion
FRH Player

View user profile

Back to top Go down

Post by Soul. on 2016-08-20, 19:05

si aia cu fantasy team pica? Smile)
Soul.
FRH Player

View user profile

Back to top Go down

Post by Vizitator on 2016-08-20, 19:13

La pariuri zic că o să munciţi degeaba.

Vizitator
Guest

Back to top Go down

Post by sc30 on 2016-08-20, 20:04

o prostie prima regula cine va crede pe voi ca nu acordati punctaj pe prietenii cum faceti de altfel mai peste tot ( nu ca m ar interesa prea tare)

sc30
FRH Player

View user profile

Back to top Go down

Post by Shap on 2016-08-20, 22:01

sc30 wrote:o prostie prima regula cine va crede pe voi ca nu acordati punctaj pe prietenii cum faceti de altfel mai peste tot ( nu ca m ar interesa prea tare)

Nu o sa acord punctaj pe prietenii, niciodata n-am facut asa ceva.

Daniel Carter wrote:La pariuri zic că o să munciţi degeaba.

O sa incerc sa fac ceva atractiv, daca nu iese voi scoate.

Soul. wrote:si aia cu fantasy team pica? Smile)

Pai cum am spus, o sa mai adaug pana incepe sezonul.

Shap
FRH Player

View user profile

Back to top Go down

Post by sc30 on 2016-08-20, 22:37

sa inteleg ca o sa iti pierzi timpul urmarind un rec adica un meci efectiv care dureaza aproximativ 20 minute x 4 = 80 minute ? esti tare atunci

sc30
FRH Player

View user profile

Back to top Go down

Post by Shap on 2016-08-20, 23:08

sc30 wrote:sa inteleg ca o sa iti pierzi timpul urmarind un rec adica un meci efectiv care dureaza aproximativ 20 minute x 4 = 80 minute ? esti tare atunci

daca citesti mai bine, scrie ca eu impreuna cu hyo vom da notele, minutele se injumatatesc deci.

Shap
FRH Player

View user profile

Back to top Go down

Post by sc30 on 2016-08-20, 23:17

aa e bine sa zicem ca sunt 10 echipe , 20 x 5 = 100 impartit la 2 50 deci voi 50 minute pe matchday trebuie sa stati sa belitii ochii pe un rec intreg sa nu mai spun daca sunt si wildcard uri trebuie sa va "rapiti" din "timpul vostru pretios" in alta zi Smile) eu oricum sunt indiferent cu ideea asta doar eram curios cum o sa faci

sc30
FRH Player

View user profile

Back to top Go down

Post by Shap on 2016-08-20, 23:21

sc30 wrote:aa e bine sa zicem ca sunt 10 echipe , 20 x 5 = 100 impartit la 2 50 deci voi 50 minute pe matchday trebuie sa stati sa belitii ochii pe un rec intreg sa nu mai spun daca sunt si wildcard uri trebuie sa va "rapiti" din "timpul vostru pretios" in alta zi Smile) eu oricum sunt indiferent cu ideea asta doar eram curios cum o sa faci

Sunt 8 echipe, 4 meciuri, se joaca fix 14 minute (asta inseamna ca dau peste momentele in care nu se joaca), 14x2=28. Eu ma uit 30 minute, hyo 30 minute, nu vad ce este asa imposibil... sper ca esti lamurit

Shap
FRH Player

View user profile

Back to top Go down

Post by champion on 2016-08-20, 23:26

It's good that they will do it will some lost time or not.  The most important thing is that they have desire.
champion
FRH Player

View user profile

Back to top Go down

Post by Gerew on 2016-08-26, 19:48

Prima e o prostie, nu o adoptati, lasati XP ca e mai fair Smile

Gerew
FRH Player

View user profile

Back to top Go down

Post by Gerew on 2016-08-26, 19:51

Gerew wrote:Prima e o prostie, nu o adoptati, lasati XP ca e mai fair Smile
Mi-am spus parerea doar, faceti ce vreti, eu nu mai joc oricum. In caz ca adoptati chestia asta cu ratingul, pune pe cineva cu o reputatie cat de cat buna, sa fie capabil si sa stie si jocul, nu hyo. #shotsfired. Bafta in noul sezon

Gerew
FRH Player

View user profile

Back to top Go down

Post by Vizitator on 2016-08-27, 19:20

Aia cu rating-ul e o prostie. XP-ul ar mai merge îmbunătăţit, asta dacă vă deranjează aşa tare vechiul sistem. Chiar nu văd rolul ratingului. Cât de obiectiv să fii şi tot vor exista diferenţe de opinii. Dacă cineva consideră că XP-ul lui e greşit, se poate recalcula, poate chiar de un alt admin, ca să fie totul cât mai corect, dar rating-ul nu îl poţi argumenta.

Vizitator
Guest

Back to top Go down

Post by Trudix on 2016-08-28, 11:27

Daniel Carter wrote:Aia cu rating-ul e o prostie. XP-ul ar mai merge îmbunătăţit, asta dacă vă deranjează aşa tare vechiul sistem. Chiar nu văd rolul ratingului. Cât de obiectiv să fii şi tot vor exista diferenţe de opinii. Dacă cineva consideră că XP-ul lui e greşit, se poate recalcula, poate chiar de un alt admin, ca să fie totul cât mai corect, dar rating-ul nu îl poţi argumenta.
Taiat inseamna ca l-a scos
Trudix
FRH Player

View user profile

Back to top Go down

Post by Vizitator on 2016-08-28, 11:37

Când am comentat eu nu era tăiat.

Vizitator
Guest

Back to top Go down

Post by Kappa on 2016-08-28, 11:51

multumim domnule daniel carter ca ne impartasesti din experienta ta de admin redutabil iti ramanem dator pe viata

Kappa
FRH Player

View user profile

Back to top Go down

Post by elite on 2016-08-29, 11:20

Hai ca dau eu notele, da nu ma uit pe recuri Smile)
elite
FRH Player

View user profile

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top